Kas mes?

Kotrin Tračuk-Matulevičienė, 

pedikiūro meistrė, sertifikuota podologė

Kai paauglystėje su didžiuliu džiaugsmu sau ir draugėms lakuodavau nagus, negalėjau net įsivaizduoti, kad tai bus mano gyvenimo kelias. Tiesa, jo pradžia buvo kiek vingiuota.

Kai po studijų paskui savo gyvenimo žmogų atitekėjau į Alytų, svetimame mieste, neturėdama draugų ar pažįstamų, po širdimi nešiodama pirmąją dukrytę, bandžiau ieškoti bent menko kabliuko, už kurio galėčiau laikytis ekonomikos sunkmečio krečiamame pasaulyje.

Likimas – kitaip būtų sunku ir pavadinti, mane atvedė į Alytaus profesinio rengimo centrą, kur jau oficialiai mokiausi manikiūrininkės amato. Žmonės išgirdę mano istoriją ir šiandien išplečia akis – aš, politikos mokslų absolventė, 2010 sausio 22-ąją gavau manikiūrininkės diplomą. 

Gimus pirmajai dukrytei, visą save atidaviau motinystei ir išsvajotą manikiūrininkės diplomą iš stalčiaus išsitraukiau po dar beveik metų. Sakyti, kad buvo nedrąsu – būtų per maža. Sparčiai į priekį žengiančioje grožio industrijoje ėmė rastis pirmieji geliniai lakai, modernesnės aparatinio manikiūro technikos. 

Buvo be galo sunku pripažinti, tačiau mano žinios per metus laiko tiesiog paseno ir tapo nebeaktualios tam, ką tuo metu galėjo pasiūlyti rinka.

Bandydama neprarasti entuziazmo ir nors šiek tiek prisidėti prie šeimos finansinės gerovės, padedama mylinčio vyro, klijavau mieste skelbimus, jutube „pasimokiau“, kaip dirbti su geliu ir laukiau savo pirmųjų klienčių.

Šiandien, prisiminus visa tai, ima juokas, tačiau Jums nuoširdžiai galiu patarti – nekartokite mano klaidos.

Pagrindinis dalykas, kurį turi padaryti žmogus, norėdamas būti savo srities specialistu – tai mokytis. Semtis žinių iš tos srities profesionalų. Tik vėliau supratau savo klaidas, kaip svarbu padėti tvirtus žinių ir gebėjimų pamatus. Neturėdamas stiprių bazinių žinių negali eiti mokytis į vienadienius ar ilgesnius kvalifikacijos kėlimo kursus. Pasakysiu paprastai – negali nueiti į penktą klasę pora savaičių pasimokęs pirmojoje. Mokymasis turi būti nuoseklus – laiptelis po laiptelio, o tvirtos bazinės žinios, neabejoju, yra visa ko pagrindas.

Kurį laiką padirbėjusi grožio salone aš labai aiškiai supratau, kad pedikiūras yra ta sritis, kuria aš noriu domėtis, kurioje noriu tobulėti ir kuri mane „veža“. Laukdamasi antros dukros ir mėgaudamasi nėštumu bei motinyste aš nebekartojau senos klaidos, kai nebežinai, kuo alsuoja tavo profesinė sritis. Domėjausi inovacijomis, manikiūro ir pedikiūro tendencijomis, aiškiai jausdama, kad savo svajonės būti meistre paleisti negaliu. Žingeidumas – štai kas visuomet vedė mane į priekį.

2014 m. liepos 1 d. – tai data, nuo kurios aš skaičiuoju savo karjeros pradžią. Kiekvieną dieną stengiausi dirbti kruopščiai ir atsakingai, kad kuo daugiau išmokčiau. O kiekviena klientė – man buvo neįkainojama patirtis. Po keleto mėnesių išskridau į Kyjivą – pas vieną stipriausių pasaulio meistrų, instruktorę Viktoriją Klopotavą. Ir būnant ten, sakau visiškai atvira širdimi, man norėjosi verkti. Nes tuo metu, neturėdama stiprių bazinių žinių, kvalifikacijos kėlimo mokymai – man buvo per kietas riešutėlis. Nepaisant didelių iš baimės ir nepasitikėjimo savimi akių, gėriau į save viską, ką sako instruktorė.

Pamačiusi Viktoriją gyvai supratau, ko gero, visam gyvenimui, kad ji – man yra žmogus autoritetas. Savo giliu išmanymu ir kompetencija ji man prilygo enciklopedijai.

Įkvėpta V. Klopotavos ir šiandien, pati dirbdama instruktore, stengiuosi būti vedle savo mokiniams. Perduoti ne tik praktines žinias, išmokyti taisyklingų technikų, bet ir atnešti suvokimą, o kodėl taip daryti reikia, kodėl verta. Praktiniai mokymai tiesiog neįmanomi be aiškių teorinių žinių.

Sukaupusi reikiamų žinių ir praktikos bagažą, 2015 metais pilna pasitikėjimo savimi sugrįžusi pas V. Klopotavą išsilaikiau instruktorės laipsnį. Ir nors ilgą laiką dirbau atlikdama manikiūrus ir puoselėdama klienčių rankų grožį, tačiau galiausiai, 2019 m. sugrįžau ten, kur visada traukė mano širdis.

Ilgą profesinio tobulėjimo kelią nuėjau, kad savo klientams bei mokiniams padėčiau tuomet, kai reikia daugiau nei pedikiūro. Galiu didžiuotis, kad mokydama žmones Lietuvoje bei vesdama kursus užsienyje, išsilaikiau ir teisėjos kategoriją. 

Probleminių pėdų priežiūrą šiandien įvaldžiusi jaučiuosi nešanti pasauliui ir savo mokiniams labai aiškią žinią – be teorinių žinių ir tvirtų bazinių mokymų tu negali dirbti su problemomis, tinkamai jas išspręsti.

Ankšti batai, smulkios traumos labai greitai pažeidžia nagą ir vis dažniau pedikiūro meistrams tenka spręsti kompleksines probleminių pėdų problemas. 

Mano vedamuose probleminio pedikiūro mokymuose mokiniai mokosi spręsti savo klientams dažniausiai kylančias problemas. Tokias kaip:

 • įauginėjantys nagai,
 • nuospaudos,
 • onicholizė (nago atšokimas),
 • suskilinėję kulnai,
 • hiperkeratozė – stipriai suragėję pėdos ir kulnai,
 • traumuoti nagai

ir kitas nago ar pėdos patologijas.

„Kotrin Nails“ mokymų studijoje Alytuje savo mokiniams suteikiame išskirtinį patogumą, visas reikalingas priemones bei įrankius, kad vienintelis rūpestis Jums būtų – noras kuo daugiau išmokti. Ir be visa to, studijos mokiniai gauna visapusišką mano, kaip instruktorės, palaikymą ir konsultacijas, jei reikia – tai ir 24 valandas per parą. Man svarbu, kad su daugybe naujų žinių išėję mokiniai ir toliau gautų palaikymą ir padrąsinimą, kai to labiausiai reikia. Neužtenka kartą pabaigti mokymus ir galvoti, kad viską išmanai. Kiekvienas žmogus yra individualus ir jo problema nėra identiška kito žmogaus problemai. Tad žingeidumas, domėjimasis savo sritimi – yra raktai į sėkmę.

Visuomet sakau savo mokiniams, kad jei tik kažką pamiršta, dvejoja, nori pasitarti – rašytų ir klaustų. Mano tikslas nėra paimti pinigus ir užtrenkti duris. Mano siekiamybė, kad mano vedamuose kursuose mokęsi žmonės teiktų kokybiškas paslaugas, padėtų žmonėms ir niekuomet nenustotų tobulėti. 

Gebėjimas suteikti visapusišką pagalbą probleminėms pėdoms – šiandieninėje konkurencingoje rinkoje yra profesionalaus kompetentingo meistro pranašumas. Tokius juos ir noriu išleisti iš savo mokymų. Kokybiškai atliktos paslaugos, kliento priežiūra ir nepriekaištingas aptarnavimas – mano studijos vizitinė kortelė, kurią mokymų metu perduodu ir savo mokiniams.

susisiekite

Dalyvavimas konkursuose:

 • „Nail poster. Modelling“, 2 vieta (Nail Lovers, IndigoNails Lab Lietuva, 2019 m.);
 • „Nail poster. Manicure“, 3 vieta (Nail Lovers, IndigoNails Lab Lietuva, 2019 m.);
 • „Manicure design“, 3 vieta (Nail Lovers, IndigoNails Lab Lietuva, 2019 m.);
 • „Moterų manikiūras. Master“, 3 vieta (Atvirasis Lietuvos čempionatas
 • „Kaunas Beauty 2019“, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija, 2019 m.);
 • „Vyriškas manikiūras“, 5 vieta (Atvirasis Lietuvos čempionatas „Kaunas
 • Beauty 2019“, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija, 2019 m.);
 • „Poster. „Fashion“, debut“, 1 vieta (Tarptautinis nagų festivalis „Nail Olymp. Moscow“, 2018 m.);
 • „Salon nail art. Crystal design“, 1 vieta (Tarptautinis čempionatas, INLAY ART, 2018 m.);
 • „Crystal poster. Beauty“, 1 vieta (Tarptautinis čempionatas, INLAY ART, 2018 m.);
 • „Crystal poster. Nails“, 2 vieta (Tarptautinis čempionatas, INLAY ART, 2018 m.);
 • „Master. Poster „Fashion““, 3 vieta (Tarptautinis nagų festivalis, Golden Hands of The World, 2018 m.);
 • „Nagų modeliavimas geliu. Klasika. Debiutas“, 5 vieta (Atvirasis Lietuvos čempionatas 2016“, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija, 2016 m.).